Публіцистика

“ЩОДО АВТОРСЬКОГО ПРАВА”

Доброго дня, друзі та підписники моєї поетичної сторінки! Вирішив поділитися з вами приємною новиною: сьогодні я отримав свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір (збірка віршів «Душа, що вміла говорити»). Хочу відразу пояснити, що це значить. Оскільки реєструвати окремо кожен вірш — кропітка праця (та й безглузда), я вирішив зареєструвати всю поезію, яка написана мною, всю і відразу, тож ця збірка — не просто майбутня книга, у ній — понад 2000 віршів, серед яких є ті, які ви вже мали можливість читати, а також і ті, які незабаром вийдуть у наступних публікаціях. Окремо наразі відбувається така ж процедура щодо прози, яку писав та публікував, там також понад 400 есе на різну тематику.

Ідея все це зробити з’явилася після того, як я неодноразово став помічати на просторах фейсбуку банальну неповагу до своєї творчості, зустрічаючи свої вірші в людей, які просто їх розміщують у себе на сторінці без будь-якого авторства. Були навіть випадки, що деякі унікуми обрізали  мою картинку, на якій зображений вірш таким чином, щоб вона була без авторства. Як на мене, то це все огидно та підло. Людина, яка це робить, навіть не розуміє, скільки часу, душевних сил потрачено на те, щоб той вірш побачив світ. Для них це — просто лише можливість перш за все самоствердитися за рахунок когось… Мені шкода таких морально зубожілих людей. Також неодноразово в коментарях під своїми віршами зустрічав дописи, де люди намагалися, як то кажуть, торкнути за живе, говорячи, що то ремейк  вірша інших поетеси чи поета. Тож отримання такого свідоцтва — пов’язане з проведенням відповідних експертиз, зокрема на автентичність та плагіатство, і те, що вся моя творчість, яка була відправлена на цю перевірку, її прошла на сто відсотків, бездоганно, — лише підтвердила законність її існування.

Тепер до відома таких охочих і далі таким чином самостверджуватися, хотів би повідомити про існування такого ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про авторське право і суміжні права», тож тепер порушення будь-якою особою авторського права буде розглядатися в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

Щодня через приватні повідомлення я отримую десятки, а інколи — й декілька сотень запитів щодо того, де можна було б придбати мої книжки, тож тільки через таку неймовірну кількість запитів я зрозумів, що те, чим я живу щодня, справді потрібне людям. І почав сам задумуватися над тим, щоб видати збірку (тим паче, що закон дозволяє цю зареєстровану збірку ділити авторові на іншу кількість). Але коли це буде не знаю, адже це насамперед пов’язано із суттєвими фінансовими затратами, і я наразі не володію такою можливістю, щоб самотужки видати не те, що всі книги, а хоча б одну з них. Чому й з’явилася думка долучити всіх небайдужих до поетичного слова людей, організувати збір коштів на публікацію книги, але ще не знаю, як це зробити, щоб все було відверто і прозоро, та не було звинувачень у наживі чи ще чомусь. Я просто сам маю одну лише мрію… щоб мої вірші лишилися жити між людей, і світ змінювався на краще. Навіть за коментарями я зрозумів, що це можливо зробити.

Дякую вам усім за віру в мене та підримку, яка надихає творити!

З повагою — Сергій Ущапівський.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *